Rapsy w Wydziale Remontowym w Gdańsku!

Rapsy w Gdańsku!

“Rapsy” odbyły się w Gdańsku, a dokładnie na Placu Solidarności w klubie Wydział Remontowy.

 

Wydział Remontowy zaczął swoją działalność w 2012 roku i na nasze szczęście (mam na myśli nie tylko artystów) wiele się w nim dzieje.

Imprezy tematyczne, koncerty, występy to coś co w tygodniu może być dostępne dla każdego głodnego wrażeń.

Wydział Remontowy, miejsce spotkań i koncertów
Wydział Remontowy

Po pierwsze w środku nie znajdziesz na ścianach głów zwierząt czy pstrokatych kolorów lecz stonowane jednocześnie ciepłe kolory, a na nich zdjęcia ludzi, ludzi ujętych w sytuacji, artystów, którzy mieli przyjemność zagrania na deskach wydziału oraz tabliczki typu BHP itp. Wystrój pomiędzy jednym a drugim łykiem piwka potrafi przykuć uwagę, nie włamując się do siatkówki oka;) Atmosfera w środku niczym garnitur jest dopasowany do otoczenia, które przede wszystkim kształtuje pomnik 3-ch Krzyży i główna brama Stoczni Gdańskiej na Placu Solidarności. Historia w tle. Coś ważnego.

Jeszcze jednym i bardzo ważnym atutem Wydziału jest nie tylko to jak człowiek może poczuć się w środku (warto w tym miejscu wspomnieć o bardzo miłej obsłudze :)) a mianowicie nagłośnienie i oświetlenie. Tak, to wielki plus klubu na 100-150 osób max. Ważny detal. Kiedy jesteś początkującym muzykiem, wokalistą to wiesz, że występując tam, ludzie dokładnie Cie usłyszą (za sprawą też sprawnego człowieka za operatorką) a Ty na scenie będziesz czuł się jak przysłowiowa ryba w morzu. Czysta przyjemność.

Pomysłodawcą wieczoru w dużej mierze był zespół Groopa Loopa, oto co napisali:

„Gdzie zorganizujemy koncert? – to pytanie pojawiło się nam w głowach, gdy nagraliśmy ostatnie zwrotki na mixtape. Chciegl3liśmy oprócz dobrego rapu pokazać też nasze animacje do utworów.

Potrzebna była więc klimatyczna miejscówka z przyzwoitym nagłośnieniem i projektorem. Wybór padł na Wydział Remontowy i to był celny strzał. Soundcheck przed koncertem odbył się na pełnym relaksie, co sprawiło, że przegotowania poszły wyjątkowo sprawnie. Mieliśmy poczucie, że nie tylko nam zależy, żeby Grupa Loopa brzmiała wyraźnie. Wieczorem, mimo jesiennej aury na imprezę wpadło kilkadziesiąt hiphopowych głów , a my byliśmy pewni, że wszystko idzie w dobrym kierunku.”

Podsumowując: tego wieczoru swoją obecnością zaszczycili Grupa Loopa, Mati i Skor oraz Miejska Narracja.


gl4-5
Dj Shoodee // Rapsy

Grupa Loopa, czyli Paweł “Mleko” Hłasko i Michał “Mum” Antkowiak, którzy jak piszą w swojej biografii, wspólna zajawka do piłki nożnej oraz muzyki zapoczątkowała podróż do GL na scenie poprzez wiraże i życiowe zakręty…

No tak, widać, że są razem zgrani, to nie ulega wątpliwości. Miło się słucha rapu bez potknięć, za sprawą wyćwiczonych tekstów i zrozumienia nie tylko między sobą ale też z Dj’em Shoodee. Czekam na dalsze poczynania i nagrywki  bo jeden wspólny mixtape na dawno zaczętą przewieszkę muzyczną, to trochę za mało 😉

Grupa Loopa – Chamska kradzież – mixtape 2016


ms2
Skor i Mati // Rapsy, Wydział Remontowy

Kolejni to duet Mati i Skor (Sumastyli). Chłopaki w 2015 roku wypuścili materiał pt. “Nowy Porządek”. Tych dwóch panów znam od bardzo dawna, lecz nigdy nie przyglądałem się ich twórczości, nie wynikało to z poziomu jaki prezentują, bo poprzeczka zawieszona jest wysoko, a bardziej ze zróżnicowanego klimatu. Co więcej, wrażenie po koncercie w Wydziale zostawili bardzo dobre. Zachęcam do sprawdzania nadchodzących materiałów oraz energicznych koncertów 🙂

 

Mati i Skor – Nowy Porządek (2015)


mn3-5-b
Bart (Miejska Narracja) // Rapsy

Ostatnim z występujących był zespół Miejska Narracja (Klater, Bart, Kam1kaze). Dla mnie nowość. Nie znałem i nie widziałem wcześniej. Skład ten ma za sobą 3 płyty lecz ja osobiście nie zawsze sprawdzam wszystko co wychodzi na wspólnym “podwórku”. Pocieszam się tym, że takie wieczory jak te, pozwalają mi choć w małym stopniu nadrobić zaległości.

Panowie pochodzą z Gdańska, prezentują styl mocno oldschoolowy, który, mam takie wrażenie, przeżywa swój renesans. Teksty słucha się tak jakby wrócić dekadę i poczuć prawdę w słowach, która nie zawsze jest żółtym pokemonem na trawniku,  jednocześnie dają nadzieje na lepsze czasy. Spoko. Nie mam nic do dodania. Przed Miejską Narracją jeszcze nie jedna płyta. Powodzenia Panowie.

Miejska Narracja (ft. Mr. LRD) – Esencja (prod. MAXIU Beats)


   Dziękuję bardzo za dobre hiphopowe koncerty wszystkim występującym oraz tym co wspierali pod sceną. Rap był, hałas był, piwko było smaczne. Do następnego. Jeszcze się przetniemy 🙂

Ostatnie słowo:

Świetna impreza zarówno od strony technicznej jak i organizacyjnej (piona React!). Wyrzucone łapy w górę i rozbujana publika potwierdzają, że wszyscy wykonali kawał dobrej roboty. To był zajebisty wieczór, a melanż zaliczam do udanych. Wielkie dzięki!” pisze “Mum” z Groopy Loopy.

 Parę fotek z wydarzenia —> Kliknij!

Pozdrawiam,

Tomasin.

Zostaw komentarz

© REACT 2016