Świąteczny pokaz w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza

Świąteczny pokaz w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, który zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Gdański Nestor, był wyjątkowym wydarzeniem.

 

Podczas projektu, grupa osób 60+, z którymi ćwiczyłam oraz pracowałam nad pokazem tanecznym wykazała bardzo pozytywne reakcje. Przede wszystkim osoby te czuły poprawę kondycji, samopoczucia oraz wzrost poczucia pewności siebie. Udział w programie pozwolił uczestnikom uwierzyć we własne możliwości, opanować nieśmiałość przed pokazaniem się szerszemu gronu.  Dzięki dofinansowaniu w ramach Gdańskiego Funduszu Kulturalnego, które zostało przeznaczone na stroje dla uczestników grupa poczuła jedność i równość. Mając gotowy projekt, możemy dalej występować jako formacja taneczna na różnych wydarzeniach i brać udział w akcjach charytatywnych.

kroki-babki

Zespół “Talianka” w składzie 15 Pań zaprezentował choreografię, którą przygotowaliśmy w niecałe 3 miesiące.
Przez ten czas spotykaliśmy się raz w tygodniu uprawiając gimnastykę i tańcząc. Grupa uczestnicząca w cyklicznych zajęciach liczy około 30 osób. Tu muszę wspomnieć i podziękować Gdańskiemu Parku Naukowo Technologicznemu za wspieranie naszej inicjatywy i udostępnianie nam przestrzeni do treningów i prób.

“Pani Mileno, ja nie wiedziałam, że to są takie emocje ! Trochę się nawet stresuję przed tym pokazem…” – słowa wypowiedziane z pełnym uśmiechem na twarzy przez występującą. To piękne móc przeżywać nowe doświadczenia czyniąc dobro dla innych! Oczywiście stres był motywujący i wszyscy zatańczyli perfekcyjnie. Ba, nawet poproszono nas o bis, który z przyjemnością wykonaliśmy 🙂

Po pokazie zasiedliśmy do wspólnego stołu z poczęstunkiem aby porozmawiać i niejako przedłużyć sobie magię świąt.

stol-kawka-lena

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, podopiecznym Hospicjum  oraz ich rodzinom za wspólnie spędzony czas, ciepło i uśmiech. Ciężko opisać słowami jak radowało się serce, gdy podopieczni reagowali wraz z nami na muzykę i taniec. Dla takich chwil się żyje !

Wierzymy, że to spotkanie wpisało się w cel opieki hospicyjnej jakim jest niesienie ulgi w cierpieniu – zarówno fizycznym, emocjoalnym, duchowym, jak i socjalnym. Życzymy wszystkim dobrego serca nie tylko od święta!

Lena.

grupowe-1-stojka

 

Zostaw komentarz

© REACT 2016