Śluby humanistyczne Gdańsk - HIT

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej kochającej się pary. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zawarcie „indywidualnej” ceremonii zaślubin. Jest ona idealną alternatywą dla tych, którzy nie chcą lub z różnych przyczyn nie mogą (np. pary homoseksualne, rozwodnicy) zawrzeć ślubu kościelnego. Tego rodzaju forma zawarcia małżeństwa obecnie jest bardzo popularna na Wyspach Brytyjskich, a w Szkocji przekroczyła nawet liczbę ślubów katolickich.
Idea ślubów humanistycznych jest stara jak świat, ale w obecnej formie przybyła do Polski kilkanaście lat temu z Zachodu. Ceremonie nawiązują do światopoglądu humanistów, dla których najważniejszy jest człowiek sam w sobie, jako jednostka. Właśnie z tego powodu ślub humanistyczny nie jest stereotypowy i szablonowy. Para Młoda podczas zaślubin jest w samym centrum zainteresowania, zaś o scenariuszu ceremonii, jej przebiegu oraz treści przysięgi decydują sami przyszli małżonkowie. To zawsze bardzo wzruszające i niezwykłe chwile. Treści przysięgi najczęściej zawierają osobiste wyznania lub symbole, zrozumiałe wyłącznie dla nowożeńców. Każdy człowiek i każda para w inny sposób pojmuje miłość i ma za sobą inne doświadczenia życiowe.
W Polsce śluby humanistyczne nie posiadają w chwili obecnej nie posiadają statusu prawnego, mają wymiar bardziej symboliczny. Oznacza to, że na razie pomimo urządzenia wymarzonej ceremonii ślubnej można wedle własnego uznania jednocześnie zarejestrować związek w USC aby nabrał mocy prawnej.

Śluby humanistyczne Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto - wyjątkowa ceremonia

Zaletą tego rodzaju formy ceremonii zaślubin jest możliwość dowolnej indywidualizacji ślubu. Przysięga w ceremonii humanistycznej może zostać dowolnie spersonalizowana – napisana przez mistrza ceremonii lub nowożeńców. Takich możliwości nie ma w przypadku w przypadku ślubu kościelnego lub USC, tam stale dominują standardowe formułki. Tego rodzaju rozwiązanie dobrze sprawdzi się także, gdy para będzie chciała zindywidualizować uroczystość ślubną w USC i przenieść ją w plener. Jest wówczas możliwość połączenia ślubu cywilnego i humanistycznego podczas jednej uroczystości. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj sama Para Młoda, jej potrzeby, wartości, uczucia i chęć bycia razem.

Śluby humanistyczne - unikatowy scenariusz

Scenariusz ceremonii humanistycznej jest całkowicie spersonalizowany i dostosowany do życzeń zakochanych. Może przybrać formę bardziej lub mniej oficjalną. Kluczowe są tu przede wszystkim teksty przysiąg i treści, które przyszli małżonkowie będą sobie ślubować. To Państwo Młodzi w tym dniu powinni skupiać na sobie całą uwagę. Na tym etapie świetnie sprawdzi się mistrz ceremonii, który w umiejętny sposób zaakcentuje ważność tej ceremonii. Ślub humanistyczny oznacza dojrzałe podejście do idei partnerstwa oraz szczera chęć założenia trwałej i szczęśliwej rodziny. Miejsce uroczystości wybierane jest według własnych oczekiwań. Największą popularnością cieszą się śluby w plenerze, w pięknych okolicznościach przyrody. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zdecydować się na uroczystość w stylu bardziej tradycyjnym, w przystosowanej do tego wydarzenia sali czy obiekcie.

Nasz zespół to osoby z pasją, empatią i wysoką kulturą osobistą. Posiadamy odpowiednie przeszkolenie i doskonale rozumiemy potrzeby klientów. Nasz Mistrz Ceremonii to osoba charakteryzująca się wyjątkową, profesjonalną dykcją, prezencją oraz wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

1. Pomoc przy stworzeniu Waszej historii miłości oraz osobistej części, którą celebrant przedstawi w trakcie ceremonii – w sposób wzruszający i zabawny zarazem, przez co uroczystość stanie się niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich uczestników
2. Pomoc w sformułowaniu osobistych przysiąg
3. Tłumaczenie całości na język obcy, jeśli Wasza ceremonia jest dwujęzyczna
4. Przygotowanie aktu ślubu – dwie opcje do wyboru: certyfikat ślubu humanistycznego lub pamiątkowy akt ślubu ( możliwość podpisania tylko przez Parę Młodą lub ze Świadkami)
5. Pomoc w doborze utworów muzycznych na ceremonię
6. Dodatkowe rytuały do wyboru – przygotowanie akcesoriów do: np. przewiązania rąk wstążkami lub ceremonii „mieszania się” piasków lub ceremonii zapalenia „świecy jedności”
7. Prowadzenie ceremonii przez dopasowanego do Waszych charakterów celebranta
a. komunikacja z pozostałymi wykonawcami w dniu ślubu, aby sprawdzić wszystkie ustalenia dotyczące ceremonii (np. ustawienie krzeseł, dobór muzyki)
b.  potwierdzenie przebiegu ceremonii z USC w przypadku połączenia ceremonii ze ślubem cywilnym

Opcjonalnie: Zapewniamy profesjonalne nagłośnienie, oprawę muzyczną i dekorację.